Leasing jako jedna z najbezpieczniejszych form finansowania samochodów

Budowanie floty to zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie, które wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Istnieje jednak doskonały sposób na to, żeby nie angażować własnych pieniędzy. Leasing, bo o nim mowa, to rodzaj finansowania samochodów, który jest zaliczany do jednej z najkorzystniejszych form ich zakupu.

Firmy leasingowe a zakres oferowanych przez nie usług

leasing białystok

Leasing samochodu w Nord Auto Białystok jest o wiele bardziej opłacalny od nabycia go w oparciu o kredyt bankowy. O ile banki mnożą formalności, o tyle firmy leasingowe ograniczyły je do niezbędnego minimum. W niektórych przypadkach przejmują nawet na siebie część związanych z leasingiem czynności, jak chociażby ubezpieczenie samochodu, jego rejestrację, przerejestrowanie bądź likwidację szkody. Jest to bardzo korzystny układ dla leasingobiorcy, ponieważ daje mu szansę na zaoszczędzenie czasu.

Czy leasing jest bezpieczny?

Niezależnie od tego, czy chodzi o leasing operacyjny czy o leasing finansowy jest to jedna z najbezpieczniejszych form nabycia samochodu. Warto jednocześnie podkreślić, że w leasing można brać wszystkie rodzaje pojazdów, bez względu na to, czy leasingobiorca jest osobą prywatną czy właścicielem małej firmy lub dużego przedsiębiorstwa. Leasingobiorca jest chroniony poprzez zawarcie umowy, a jej zasady nie ulegają zmianie w ciągu jej obowiązywania. Jeżeli leasingobiorcą jest osoba prywatna, to mówi się o leasingu konsumenckim.